I Ogólnopolskie Seminarium Marsjańskie (2019)

Cel seminarium

Prezentacja osiągnięć polskich naukowców w zakresie badań marsjańskich, nawiązanie współpracy naukowej w zakresie badań marsjańskich pomiędzy różnymi jednostkami naukowymi i naukowcami, rozwój badań marsjańskich w Polsce.

Zakres tematyczny

Tematyka seminarium dotyczy całości zagadnień związanych z Marsem, takich jak:

• estymacja parametrów orbitalnych Marsa i własności globalnych planety
  • otoczenie kosmiczne Marsa
  • badanie sfer planetarnych Marsa: magnetosfery, jonosfery, atmosfery, litosfery, hydrosfery i wnętrza planety

w tym prezentacji wyników badań opartych na:

• danych z bieżących i zakończonych misji marsjańskich
  • nowych proponowanych rozwiązaniach, tj. metodach, aparaturze i narzędziach badawczych dla przyszłych misji marsjańskich
  • modelowaniu teoretycznym i symulacjach numerycznych w badaniach marsjańskich
  • symulacjach laboratoryjnych w badaniach marsjańskich i badaniach analogów marsjańskich występujących na Ziemi.

10:00-10:30 Rejestracja Hall Główny

10:30-11:45 Sesja referatowa sala A-1-06

12:00-13:00 Sesja posterowa II piętro przed salą A-1-06

Pobierz wszystkie abstrakty

13:15-14:00 Obiad Hall Główny – tylko dla osób zarejestrowanych

14:15-15:30 Warsztaty sala A-2-04 – tylko dla osób zarejestrowanych

15:30-15:45 Przerwa kawowa sala A-2-04 – tylko dla osób zarejestrowanych

15:45-ok. 17:00 Zwiedzanie laboratoriów zbiórka przed salą A-2-04

Językiem obowiązującym i roboczym na seminarium będzie język angielski.

Postery będzie można rozwieszać na przygotowanych do tego celu planszach od godzinny 10:00 w dniu seminarium.

Organizatorzy

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Wydział Geografii i Geologii Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Patroni Honorowi

Prof. dr hab. Ewa Gudowska-Nowak Dziekan Wydziału Fizyki Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ

Prof. dr hab. Bolesław Domański Dziekan Wydziału Geografii i Geologii UJ

Komitet Naukowy

• Prof. dr hab. Daniel Mège (Centrum Badań Kosmicznych PAN)
  • Prof. dr hab. Kazimierz Krzemień (Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ)
  • Dr hab. Grzegorz Michałek (Obserwatorium Astronomiczne UJ)
  • Dr hab. Mariusz Kędzierski (Instytut Nauk Geologicznych UJ)
  • Dr Joanna Gurgurewicz (Centrum Badań Kosmicznych PAN)
  • Dr Joanna Kozakiewicz (Obserwatorium Astronomiczne UJ)

Komitet Organizacyjny

• Dr hab. Michał Skiba (Instytut Nauk Geologicznych UJ)
  • Dr Joanna Kozakiewicz (Obserwatorium Astronomiczne UJ)
  • Mgr Nikodem Frodyma (Instytut Fizyki UJ)
  • Mgr Leszek Nowak (Zespół Zakładów Informatyki Stosowanej UJ)
  • Mgr Mateusz Sobucki (Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ)
  • Mgr Grzegorz Smułek (Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ)

Rejestracja

Rejestracja jest wymagana tylko dla osób, które chcą wziąć udział w warsztatach oraz dla prelegentów. Dla słuchaczy sesja referatowa i posterowa jest otwarta i nie wymaga rejestracji.

Prelegentów oraz osoby chcące wziąć udział w warsztatach i/lub w zwiedzaniu laboratoriów prosimy o wypełnienie poniższego formularza zgłoszeniowego i nadesłanie go na adres e-mailowy seminarium: mars@netmail.if.uj.edu.pl. Termin rejestracji upływa 30 września 2019 roku. Potwierdzenie o zarejestrowaniu na seminarium uczestnik otrzyma w ciągu 2 dni od wysłania formularza zgłoszeniowego.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie wfais.jpg
DCIM104GOPRO

Do Kampusu UJ można dojechać z Dworca Głównego linią tramwajową numer 52 w kierunku Czerwone Maki P+R. Linia 52 kursuje co ok. 5 minut. Czas przejazdu ok. 30 minut. Należy wysiąść na przystanku Norymberska lub Ruczaj. Plan Kampusu wraz z zaznaczonymi budynkami znajduje się poniżej. Budynek Wydziału, Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej (WFAIS) UJ jest zaznaczany na pomarańczowo. Pozostałe budynki uniwersyteckie na niebiesko. Czerwona strzałka oznacza główne wejście do budynku WFAIS. Najbliższe przystanki tramwajowe są oznaczone niebieskimi kwadratami. Od przystanku Norymberska do głównego wejścia do WFAIS jest ok. 500 m, a od przystanku Ruczaj 400 m.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie maps_lojasiewicza11.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie mapa-do-wfais.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie seminarium.png

Kontakt